GwiazdoChody

GwiazdoGranie

Dziękujemy!!!!

 

GiD 2015

 

Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy 13 grudnia odwiedzili nasz Jarmark.

To nasi Goście licytowali na Aukcji, jedli pyszne ciastka, hot-dogi, pili kawę, stali w kolejce po losy na Loterii, kupowali, zostawiali swoje pociechy w strefie dla dzieci, zamawiali wykaligrafowane dedykacje...

To właśnie WY, drodzy Goście Jarmarku, przyczyniacie się co roku do zebrania tak dużej kwoty dla józefowskich chorych dzieci.

My cieszymy się, że jest Was coraz więcej i że w tym roku znowu mogliśmy na Was liczyć

 

 

Program jarmarku

Program jarmarku

Program jarmarku

Jak co roku zapewniamy Państwu pakiet wspaniałych atrakcji na scenie

 

Program jarmarku12.00     Przedszkole nr 2

Jak co roku tegoroczny przegląd muzyczny otworzy  11-osobowy zespół 5-latków z grupy Motylków z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Józefowie, w skład którego wchodzą: Filip, dwie Olgi, Hania, Ola, dwie Ale, Gabrysia, Staś, Zuzia oraz Iga. W ich wykonaniu zobaczymy trzy utwory:
1.    Kolęda ?Przybieżeli do Betlejem?;
2.    Pastorałka ?Kołysanka świerszcza? sł. Wandy Chotomskiej, muz. Teresa Niewiarowska;
3.    Pastorałka ?Spojrzały aniołki? sł. Wanda Chotomska, muz. Teresa Niewiarowska.


Program jarmarku12.15     Prokobieta 50+

Pro Kobiety mają dla nas dwie atrakcje:

1.    skecz pt.: My PRO Kobiety 50+
2.    taniec orientalny


Program jarmarku12.25     Fitness Dance Fight Club


Program jarmarku12.35     Duet Dance


Program jarmarku12.45     Przedszkole nr 1


Program jarmarku12.50     Mała Lingua

W tym roku Szkoła Języków Obcych MAŁA LINGUA, przygotowała dla uczestników Gwiazdobrania niespodzianki związane z Hiszpanią i z językiem  hiszpańskim.
Dzieci przedszkoli partnerskich:  Przedszkola Szczęśliwych Dzieci i Przedszkola Krasnoludków wystąpią z muzycznym repertuarem hiszpańskim i angielskim.

Lektorzy języka hiszpańskiego będą prowadzić animacje i wspierać Dzieci biorące udział w konkursie charytatywnym z cyklu Podróże Blabbersów z Mikołajem po Hiszpanii: "POMÓŻ MIKOŁAJOWI ZORGANIZOWAĆ BLABBERSOM ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W HISZPANII I WYBRAĆ DLA NICH PREZENTY".
Serdecznie zapraszamy do sali w Kąciku Dziecięcym.


Program jarmarku13.00     Szkoła "Strumienie"

Szkoła Strumienie rozpocznie swój występ od tanecznej historii przyjaźni trzech uczennic klasy IV ? Zosi, Zuzi i Zosi. Dziewczynki wykonają układ taneczny zatytułowany ?Psiapsiółki ze Strumieni?.

Po nich swój taniec ?Charleston? wykonają uczennice klas VI ? Maja, Aniela i Marta. Czarne stroje dziewcząt nie odzwierciedlają jednak charakteru tańca ? trio zaprezentuje bardzo radosny układ.

Na koniec ? nieco zadumy. Z refleksyjną piosenką ?Alleluja? Leonarda Cohena wystąpi Rozalia ? uczennica klasy IV.Na scenie wystąpi zespół dziewczynek z pierwszej klasy pod kierunkiem Pani A. Kaczmarczyk.

 

Program jarmarku13.15     Szkoła Podstawowa nr 1

Na scenie wystąpi zespół dziewczynek z pierwszej klasy pod kierunkiem Pani A. Kaczmarczyk. Wykonają trzy piosenki:
1.    Za chwilę zabrzmi ding - dong.
Ktoś puka do twoich drzwi, do twego serca, czy otworzysz Mu? Otwórz, przywitaj się, podziel i ... dalej  usłyszymy w piosence " DING - DONG!"  
2.    Stań z nami i podaj pomocną dłoń,
niech wspólny głos chmury rozproszy w krąg.
3.    Piosenka "Dłonie"

Dziewczynki z klasy 1 e zaśpiewają dwie piosenki.

Pierwsza z nich to Dobrze dzieckiem być, a zaraz po niej zabrzmi piosenka z repertuaru Majki Jeżowskiej pt Kochany Panie Mikołaju.

 

Program jarmarku13.30    Szkoła Podstawowa nr 2 kl. VIc

Klasa VI c wykona piosenką Justina Biebera pt. "Mistletoe". Dzieci przygotowywały się w ramach lekcji języka angielskiego pod kierunkiem Pani Marty Czajki.


Program jarmarku13.40    Przedszkole "Strumienie"

Taniec z lampionami
"Cicha noc", w oryginale 'Stille nacht', po raz pierwszy została zaprezentowana podczas pasterki w 1818 roku w austriackim Oberndorf. To najbardziej znana pieśń Bożonarodzeniowa świata, wykonywana w kilkunastu językach. Na scenie zobaczymy  5 ?latki w ilustracji tanecznej do tej kolędy. Aranżacja muzyczna - Piotr Rubik.

 Grupa baletowa dziewczynek  z układem ?Taniec Śnieżynek? z baletu ?Dziadek do orzechów? P. Czajkowskiego

Akcja Baletu Piotra Czajkowskiego ?Dziadek do Orzechów?  dzieje się w czasie Świąt Bożego Narodzenia. W muzyce tego genialnego kompozytora zaznaczony jest niezwykły nastrój charakterystyczny dla czasu Świąt ? czasu w którym złe moce muszą uznać wyższość dobra i miłości. Ta atmosfera jest doskonale wyczuwalna w Walcu Kwiatów ? jednej z części kompozycji. Często słuchacz nie  kojarzy tej nazwy, ale kiedy usłyszy pierwsze  takty Walca, zdaje sobie sprawę, że doskonale zna ten utwór. Pozwólmy się unieść muzyce Czajkowskiego, oddajmy się emocjom i  świątecznemu nastrojowi radosnego oczekiwania i nadziei. W układzie tanecznym zatytułowanym ?Taniec Śnieżynek? wystąpią dziewczynki  z przedszkola Strumienie.


Program jarmarku13.50    UKS BUSHI - karate

Klub Sportów Walki Bushi zajmuje się nauczaniem karate kyokushin dzieci , młodzież i dorosłych. W treningach biorą udział zarówno osoby ćwiczące rekreacyjnie, dla siebie jak i ci, którzy chcą startować w zawodach sportowych. Najmłodsi uczestnicy zajęć maja 4 lata. Najstarsi ponad 60.

Od 1994 roku działamy w Józefowie. Od września 2015 główne centrum szkoleniowe klubu znajduje się w nowo otwartym obiekcie sportowym ICSiR w Michalinie przy ul. Sienkiewicza. Nasze sekcje działają także w Józefowie w Szkole Podstawowej nr 1 a także  Otwocku, Karczewie i warszawskim Wawrze.

W listopadzie 2015 zawodnik KSW Bushi Szymon Olpiński wywalczył brązowy medal Mistrzostwach Świata Młodzieży w Tokio. Tydzień temu zawodniczka i instruktorka klubu Agnieszka Winek zdobyła srebro na Mistrzostwach Europy Open w Katowicach.

Zachęcamy do odwiedzenia strony klubu www.szkolawalki.pl.

Na scenie zaprezentujemy państwu walkę sportową w wykonaniu najmłodszych zawodników KSW Bushi oraz pokaz tamashiwari czyli pokaz rozbijania desek w wykonaniu instruktorów klubu.


Program jarmarku14.00    AUKCJA cz. I


Program jarmarku15.15    Szkoła Podstawowa nr 2 - Świetlica

Dzieci ze świetlicy szkolnej zaśpiewają trzy piosenki: ?Biały śnieg i ty?, ?Mikołaj jedzie tuż, tuż?, ?Za kominem świerszczyk spał?.


Program jarmarku15.30     Mat Dance Studio

Na scenie pojawią się młodzi tancerze z Mat Dance Studio - szkoły tańca założonej przez Mateusza Mielcarza, działającej w Warszawie już od 10 lat.
Od października tego roku obecna jest również w Józefowie, gdzie w budynku ICSiR zaprasza osoby w każdym wieku na zajęcia taneczne i fitnessowe!


Program jarmarku15.35     Early Stage


Program jarmarku15.45     AUKCJA cz. II


Program jarmarku17.15     UKJ YUKO - judo


Program jarmarku17.30     Gimnazjum im. Tomasza z Akwinu

Przedstawienie wg ?Pastorałki? Schillera, przygotowane przez teatr uczniowski "Yorick" Gimnazjum i Liceum im. św. Tomasza z Akwinu w Józefowie, to niezwykle barwny, bogaty i polski obraz przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. Opiera się na autentycznych ludowych tekstach, pastorałkach i kolędach. Droga pasterzy zdążających pokłonić się przed żłobkiem wiedzie przez Skalmierz, Tyniec i Głogów, a jeden z królów okazuje się strojnym w pas słucki szlachcicem. Pasterze wycinający hołubce, dowcipne dialogi między diabłem i śmiercią oraz wspólne śpiewanie kolęd sprawiają, że to przedstawienie jest nieodłączną częścią świętowania Bożego Narodzenia.

Program jarmarku17.45     Studio 4Active


Program jarmarku17.50     Mokka

Zespół Wokalny Mokka powstał dwa lata temu. Obecnie to grupa szesnastu śpiewających dziewcząt, jednej grającej na pianinie i jednej machającej batutą. Najmłodsze uczą się w gimnazjum, najstarsze są na tyle młode duchem, że co wtorek, wraz z innymi spędzają dwie godziny na śpiewaniu i ćwiczeniach wokalnych. Wiek, wzrost, charakter, zainteresowania i temperament członkiń Mokki jest bardzo zróżnicowany. Nie przeszkadza im to jednak wspaniale współbrzmieć podczas wykonywanych razem utworów.

"Mała MOKKA" to Dziecięcy Zespół Wokalny który powstał w tym roku. Śpiewają w nim dzieci w wieku 8 - 12 lat a grupa liczy 16 osób.
Zespoły prowadzi Ewa Czubińska. Przy pianinie: Anna Witkowska

Program jarmarku18.00     Saute

Założycielką Studia jest Monika Majkowska. Jest to nowe, pełne pasji i energii miejsce w Józefowie. W Studio każdy znajdzie styl dla siebie - od hip hopu przez fitness, salsę, taniec towarzyski aż do baletu. Na zajęcia uczęszczają dzieci od 4 lat, młodzież i dorośli.
Na naszej scenie wystąpi grupa hip hop junior - będą to dwie mini formacje, które w ubiegłym sezonie zajęły liczne miejsca na podium na ogólnopolskich zawodach tanecznych. (choreografia - Monika Majkowska).

W studio działa również grupa wokalna, której reprezentantki zaprezentują wybrany utwór na gwiazdobraniowej scenie (przygotowanie grupy - Maria Holka).

Program jarmarku18.10     Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek AK

Uczniowie naszego gimnazjum zaprezentują piosenki świąteczne: "All I want for Christmas", "Last Christmas","Snow is falling". Zespół wokalny przygotował Pan Łukasz Lusawa.


Program jarmarku18.15     UNDERGRUNT


Program jarmarku18.45     Loteria wizytówkowa

 

 

13 grudnia 2015r. zapraszamy po raz dziewiąty!

godz. 12.00 - 19.00

Gwiazdobranie i Dawanie

czyli Dziewiąty Przedgwiazdkowy Jarmark Ogólnojózkowy!

Gimnazjum Nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej

ul. Leśna 39

13 grudnia 2015r. zapraszamy po raz dziewiąty!

Wkrótce IX Przedgwiazdkowy Jarmark Ogólnojózkowy

W trakcie ośmiu poprzednich imprez na pomoc chorym dzieciom zebraliśmy ponad 180 000 złotych.
Dzięki hojności mieszkańców Józefowa co roku udaje się pozyskać wyższą sumę pieniędzy, ale i liczba potrzebujących dzieci jest z roku na rok coraz większa.
 
13 grudnia 2015r. zapraszamy po raz dziewiąty!
 
Komu pomagamy?

   
Chorym i niepełnosprawnym dzieciom ? mieszkańcom Józefowa ? podopiecznym Fundacji Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą?. To nie są anonimowe osoby, to nasi sąsiedzi, koleżanki i koledzy naszych dzieci. Choroba może dotknąć każdego z nas lub naszych bliskich, a wtedy każdy z nas może potrzebować pomocy.


 
 
13 grudnia 2015r. zapraszamy po raz dziewiąty!
 
Jak pomóc?

    aktywnie włączając się w aukcję, loterię fantową lub robiąc zakupy na stoiskach 13 grudnia 2015 r. w Gimnazjum nr 1 w Józefowie,
    przekazując fanty na loterię lub wartościowe przedmioty na aukcję,
    wrzucając pieniądze do puszek kwestarskich,
    przekazując 1% na pomoc dla konkretnego dziecka,
    biorąc udział w GwiazdoGraniu, GwiazdoChodach, GwiazdoPływaniu, GwiazdoPingu,
    fundując nagrody dla uczestników turnieju lub sponsorując występ artystów,
    propagując ideę pomocy oraz udział w Józefowskim Jarmarku wśród rodziny i znajomych.

 
13 grudnia 2015r. zapraszamy po raz dziewiąty!

 
Oprócz udziału w Gwiazdobraniu i Dawaniu mogą Państwo wesprzeć leczenie i rehabilitację jozefowskich podopiecznych Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" przekazując im 1% podatku.

Podaruj 1% podatku

Additional information